Reklama
Reklama
 České celebrity 

Tvůrce Arabely a Popelky zemřel v nemocnici

Václav Vorlíček
06. února 2019 17:01 / showpix
Režisér Václav Vorlíček, který se podepsal pod kultovní Arabelu a Tři oříšky pro Popelku, zemřel dnes v nemocnici Pod Petřínem v osmaosmdesáti letech. Ještě před koncem loňského roku byl přitom hostem premiéry muzikálu Tři oříšky pro Popelku, i když už tehdy jeho zdravotní stav nebyl nejlepší. Poslední týdny života ale trávil v nemocnici. Scenárista, režisér a herec Václav Vorlíček patřil k nejvýraznějším československým filmařům s mezinárodním potenciálem a ke klasikům české komedie.

Vorlíček se ve svých začátcích proslavil velmi neobvyklou parodií na komiks Kdo chce zabít Jessii?, kde si zahrála tehdejší kráska Olga Schoberová. Na crazy humor vsadil i u filmů Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky nebo Pane, vy jste vdova, na kterém už spolupracoval s Milošem Macourkem. Velmi dobře byla přijata i komedie s pohádkovými prvky Dívka na koštěti se zpěvačkou Petrou Černockou. Slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku se stala v sedmdesátých letech mezinárodním hitem a je uváděna dodnes v mnoha evropských televizích.

K dalších filmových hitům Václava Vorlíčka patří rovněž komedie a pohádky Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Jak se budí princenzy, Princ a Večernice a Což takhle dát si špenát. 
📷
1 fotografie
mir | StarOnline.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Dům a zahrada

Milujete roztomilé muchomůrky? Ozdobte jimi vaši zahradu

1. Simona Krainová: Jedna návštěva lékaře vám může zachránit život

2. Česká Miss Lea Šteflíčková přiznala rozchod! Je za tím někdo třetí?

3. Belohorcová chytá bronz na Bahamách. V bikinách předvedla svá obří ňadra!

4. Operní diva Andrea Kalivodová mění profesi. Víme, co chystá!

5. Milánský týden designu rozzáří smečka jednačtyřiceti lvů