Reklama
Reklama
 České celebrity 

Tvůrce Arabely a Popelky zemřel v nemocnici

Václav Vorlíček
06. února 2019 17:01 / showpix
Režisér Václav Vorlíček, který se podepsal pod kultovní Arabelu a Tři oříšky pro Popelku, zemřel dnes v nemocnici Pod Petřínem v osmaosmdesáti letech. Ještě před koncem loňského roku byl přitom hostem premiéry muzikálu Tři oříšky pro Popelku, i když už tehdy jeho zdravotní stav nebyl nejlepší. Poslední týdny života ale trávil v nemocnici. Scenárista, režisér a herec Václav Vorlíček patřil k nejvýraznějším československým filmařům s mezinárodním potenciálem a ke klasikům české komedie.

Vorlíček se ve svých začátcích proslavil velmi neobvyklou parodií na komiks Kdo chce zabít Jessii?, kde si zahrála tehdejší kráska Olga Schoberová. Na crazy humor vsadil i u filmů Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky nebo Pane, vy jste vdova, na kterém už spolupracoval s Milošem Macourkem. Velmi dobře byla přijata i komedie s pohádkovými prvky Dívka na koštěti se zpěvačkou Petrou Černockou. Slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku se stala v sedmdesátých letech mezinárodním hitem a je uváděna dodnes v mnoha evropských televizích.

K dalších filmových hitům Václava Vorlíčka patří rovněž komedie a pohádky Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Jak se budí princenzy, Princ a Večernice a Což takhle dát si špenát. 
📷
1 fotografie
mir | StarOnline.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Násilník z Ordinace dostává často záporné role. Proč tomu tak je a jaký je Ján Jackuliak ve skutečnosti?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Dům a zahrada

Zbavte svůj byt toxinů, díky správným pokojovým květinám

1. Nikol Švantnerová oslavila Valentýna ve spodním prádle

2. Nejočekávanější muzikál roku 2019 má za sebou svou premiéru

3. Tomáše Řepku poslal soud do vězení na patnáct měsíců, proti verdiktu se bývalý fotbalista může...

4. Alice Bendová si nechala před dovolenou odsát svá plnější stehna

5. Patricie Solaříková se bude vdávat! Fanouškům ukázala prstýnek i slzy štěstí