Reklama
Reklama
 Seriály & Filmy 

Žena za pultem 2: Pult osobnosti. Lábus si utahuje ze zesnulé Švorcové!

V nové divadelní hře řádí pověstná komediální dvojka.
28. září 2014 21:01 / zdroj: STARonline.cz
Jistě si všichni pamatujete kultovní normalizační seriál z dob hlubokého socialismu Žena za pultem (1977). Jiřina Švorcová (†83) tehdy ztvárnila levicovou prodavačku Annu Holubovou. Tu ve třetím tisíciletí ztvárnil legendární herec Jiří Lábus (64)! V nové divadelní hře divadla Kalich Žena za pultem 2: Pult osobnosti na scéně divadla Kalich řádí pověstná komediální dvojka Jiří Lábus a Oldřich Kaiser (59). Ve hře se prodavačka nejmenuje Anna nýbrž Jiřina. O tuto roli se dokonce oba herci poprali.

„Hádali jsme se, kdo prodavačku Jiřinu bude hrát. Jirka mi jí ale normálně vyfouknul, a to jsme na ní dělali týden konkurz. Já se snažil, seč mi síly stačily, leč osud tomu chtěl a získal jí on. Ale musím přiznat, že si v roli ženy za pultem vyloženě rochní. Je to jeho parketa,“ nechal se slyšet Kaiser.

Oba herci používají nejen ostrý humor na úkor komunistů, ale divákům předvádí svou všestrannost. Mají totiž dvojroli, takže se musí v rekordním čase stíhat převlékat. „Pomalu si na rychlost, s jakou se musíme během představení převlékat, zvykáme. Mně už rostou prsa a Jirka zrovna shání spodek. Snad ho sežene, o víkendu má v plánu zajet do bazaru v Holešovicích,“ řekl jako vždy s nadsázkou Kaiser.

Pokud se chcete od srdce zasmát, navštivte divadlo Kalich.

O čem hra je?
 • Autor: Petr Kolečko
 • Režisér: David Drábek
 • Role: Jiřina a Pepa: Jiří Lábus
 • Hanka a Kája: Oldřich Kaiser
 • Premiéra: 23. září v divadle Kalich

 • Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…? 
  📷
  4 fotografie
  | StarOnline.cz
  KOMENTÁŘE

  Mohlo by vás zajímat

  Celebrity

  Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

  Zprávy

  Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

  Dům a zahrada

  Autolednice se hodí na cesty i na pláž. Jak ale vybrat správně?

  1. Zpěvák R. Kelly skončil už podruhé v letošním roce ve vazbě kvůli sexuálnímu zneužívání!

  2. Operní diva Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi na akční dovolenou do Krkonoš

  3. Jako chameleon: Jak se vám líbí proměna Ester Geislerové?

  4. Slovenská hvězda Lívia Bielovič ukázala ve Varech svého partnera

  5. Takhle Petra Janů tráví své léto. Budete se divit, kam vyrazila!