České celebrity

Kateřina Sokolová běžela závod. Příští rok chce zdvojnásobit kilometry

Kateřina Sokolová
31. května 2019 11:52 / archiv
Před několika dny se v Oboře Hvězda v Praze uskutečnil 1. ročník charitativního běhu RUN AUT, jehož kompletní výtěžek byl věnován nadačnímu fondu AutTalk Kateřiny Sokolové, který podporuje rodiny pečující o autisty.

Jako první běžely děti v nesoutěžním běhu, poté přišla řada na dospělé, kteří si mohli vybrat 4 km nebo 8 km dlouhou trať. Na startovní čáře se sešlo téměř 300 zaregistrovaných běžců, v každé kategorii byly rozděleny tři hlavní ceny. Mezi běžci byli dokonce i dva asistenční pejsci z AuraCanis, s nimiž AutTalk spolupracuje. Čtyřkilometrový závod běžela také spoluzakladatelka nadačního fondu AutTalk Kateřina Sokolová, která k běhu namluvila i speciální rádiové spoty.

„Počasí se vyvedlo skvěle, jsme moc rádi, že se akce povedla a už teď se těším na následující ročníky. Příští rok bych ráda potrénovala trochu více, abych mohla běžet delší trať na 8 km," konstatovala Kateřina Sokolová.