Reklama
Reklama
 České celebrity 

Ze Simony Stašové je drsná a nekompromisní Železná Lady! Muži třeste se!

Stašová jako Margaret Thatcherová.
02. listopadu 2014 04:19 / foto: Petr Kurečka
Vrátí Meryl Streepová (65) Oscara? V roli Margaret Thatcherové (†87) tentokrát exceluje Simona Stašová (59)! Fotograf Petr Kureček a režisér Marek Škarpy toužili po slavné herečce do svého kalendáře PROMĚNY 2015 leta letoucí, ale získat Stašovou není žádná legrace. „Věděli jsme, že chceme v kalendáři Simonu Stašovou od chvíle, kdy jsme na něm před šesti lety začali poprvé pracovat. Ale nikdy jsme se nesešli díky termínům. Simona Stašová je totiž jednou z nejvytíženějších českých hereček. Letošní nápad na Margaret Thatcherovou nás nadchnul hned od začátku. Jen jsme doufali, že to tentokrát vyjde a že se postava bude líbit i Simoně,“ popisují cestu k proměně Simony Stašové v Železnou Lady autoři.

Zadařilo se. Herečka byla prý okamžitě pro. Pod rukama vizážistky Veroniky Milé a díky fantazii autorů Proměn převtělila v legendární britskou premiérku, kterou si právě Meryl Streepová zahrála ve výborném, Oscary ověnčeném životopisném filmu. Pro Simonu Stašovou byla role Margaret Thatcherové výzvou, právě díky filmu, který mají všichni v živé paměti. Všichni se ale nakonec soustředili na reálnou Železnou Lady. „Hodně jsme to řešili. Ta postava není jednoduchá. Naše generace si ji ještě pamatuje ze zpráv, kde jí za minulého režimu často vykreslovali jako ukázkovou zápornou političku ze Západu. Film Železná Lady nám ji pak ukázal z úplně jiného pohledu i díky geniálnímu ztvárnění Mery Streepové,“ vysvětlují Petr s Markem.

„Na rozdíl od filmu jsme ale nepracovali s tak propracovanými maskérskými postupy. Oni měli silikonové výplně tváří, změnili Meryl Streepové nos i čelo, dokonce jí silikonem upravili podbradek a krk. Použili i umělé doplňky na zuby. My jsme oproti tomu měli jen žvýkačku, kterou jsme vyřešili předkus, paruku od skvělé barrandovské vlásenkářky Jitky Mádrové, kostýmek z filmového fundusu a geniální českou herečku Simonu Stašovou. A díky ní je výsledek dokonalý. V té fotografii je všechno, co jsme si představovali. Stačí se Simoně podívat do očí a zjistíte, že se na vás dívá Margaret Thatcherová. Ta skutečná, ne ta filmová.“ 
📷
2 fotografie
| StarOnline.cz
KOMENTÁŘE

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Pro úspěch fotky na Instagramu je nutné zvolit správný popisek a pózu. Víte, co mezi celebritami opravdu...

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Dům a zahrada

Přilákejte na zahradu motýly, mají oblíbené rostliny

1. Sněhová královna Ester Ledecká předvedla postavu snů. Takové břišáky nemá jen tak někdo!

2. 20 světových celebrit, které jsou v roce 2019 nejsledovanější na Instagramu

3. Poznáte, která herečka vyrostla z této zubaté holčičky s ofinkou?

4. Baby boom pokračuje! Petra Svoboda porodila syna a jeho fotkou se pochlubila na sociální síti

5. Plánuje snad kariéru kulturistky? Sexy moderátorka propadla cvičení a stává se z ní kupa svalů